fsma

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby ze środowiska medycznego, przedstawicieli organizacji pacjenckich, które mają pod swoją opieką osoby ze SMA do udziału w Międzynarodowym Kongresie Naukowym SMA, który odbędzie się w dniach 25–27 stycznia 2018 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy ul. Krupniczej 33.

Rdzeniowy zanik mięśni (spinal muscular atrophy, SMA) jest rzadkim schorzeniem nerwowo-mięśniowym, w którym dochodzi do utraty funkcji przez neurony ruchowe. Wynikłe z tego postępujące osłabienie mięśni szkieletowych niemal zawsze prowadzi do ciężkiej niepełnosprawności. W sytuacji wystąpienia objawów w wieku niemowlęcym (ok. 70% przypadków) choroba zwykle prowadzi do śmierci pacjenta w ciągu kilku lat.

 

Do niedawna w rdzeniowym zaniku mięśni dostępne było wyłącznie leczenie zachowawcze, mające na celu spowolnienie skutków choroby i poprawę komfortu życia pacjenta. Nadzieją dla chorych i ich rodzin są nowe, przełomowe terapie, które w przyszłości mogą w znaczący sposób wpłynąć na długość i jakość życia chorych. W maju 2017 r. w Unii Europejskiej został dopuszczony pierwszy lek opracowany do leczenia rdzeniowego zaniku mięśni, pięć innych preparatów obecnie wchodzi w ostatnią fazę badań klinicznych.

Międzynarodowy Kongres Naukowy SMA w Krakowie będzie największym dotychczas zjazdem naukowym poświęconym rdzeniowemu zanikowi mięśni. Podczas trzydniowej konferencji odbędzie się 7 bloków tematycznych poświęconych m.in. najnowszym odkryciom biologii molekularnej, ścieżkom translacyjnym, badaniom klinicznym oraz standardom opieki nad pacjentem. Sesje będą prowadzone przez uznane światowe autorytety w dziedzinie rdzeniowego zaniku mięśni oraz, szerzej, chorób nerwowo-mięśniowych. Przewidujemy, że w wydarzeniu weźmie udział około 300 naukowców i lekarzy z całego świata.

Organizatorami Kongresu są SMA Europe oraz Fundacja SMA.

Aktualne informacje, formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły odpłatności znajdują się na stronie internetowej wydarzenia krakow2018.sma-europe.eu

kongres 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com