logo

14. Międzynarodowe Sympozjum Evidence-Based Health Care

Miło nam poinformować , że Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo Mięśniowych zostało partnerem 14go Międzynarodowego Sympozjum Evidence-Based Health Care pt. „EBHC, VBHC or Just Health Care?” które odbędzie się w dniach 7-8 października 2019 w Krakowie.

Organizowane od 2006 roku Sympozjum EBHC trwale wpisało się już w kalendarz krajowych spotkań edukacyjnych, przyciągając też licznych uczestników z innych krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Tegoroczny temat wyprzedza nieco obecną sytuację w Polsce, ale na świecie opieka zintegrowana zaczyna być koniecznością, wobec mnogości technologii medycznych i natłoku szumu informacyjnego.

W ostatnich latach pojawiła się potrzeba zrównoważenia sytuacji przez wprowadzenie Value-Based Health Care (VBHC) – podejścia skoncentrowanego na pacjencie i kładącego nacisk na efekty zdrowotne. Nowa koncepcja zdobyła uznanie wielu środowisk, ale jej wdrożenie zależy od podjęcia szeroko zakrojonych i kosztownych działań rządowych. W sytuacji tej widzimy okazję do refleksji nad skutkami przeszłych, obecnych i przyszłych zmian.

Jednym z prelegentów sympozjium będzie członek zarządu PTCHNM Michał Rataj, który jako reprezentant pacjentów z chorobami nerwowo mięśniowymi, przedstawi swoją prezentację na temat tego czym jest Value Based Healthcare, czyli opieka zdrowotna oparta na wartościach, co to oznacza dla pacjenta, w jaki sposób pacjent może być partnerem w całym procesie, oraz przykłady dobrych praktyk na poziomie europejskich organizacji pacjenckich.

https://sympozjum.ceestahc.org/Skip to content