14. Międzynarodowe Sympozjum Evidence-Based Health Care - Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych
choroby nerwowo-mięśniowe, dystrofie, rdzeniowy zanik mięśni, miastenia, miopatie, polineuropatie, stwardnienie zanikowe boczne, Duchenne’a, Becera , ALS, DMD, LGMD, SMA, spinal muscular atrophy, Muscular dystrophy, limb-girdle dystropny, dystrofia obręczowo - kończynowa, FSD, twarzowo - łopatkowa, choroba Pompego, pompe disease, miastenia gravis, SLA
choroba Pompego, pompe disease, DMD, LGMD, MUSCULAR DYSTRPOPHY, SMA, ALS, FSD, DYSTROFIA MIĘŚNIOWA, CHOROBY MIĘŚNI, SLA
17643
post-template-default,single,single-post,postid-17643,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17812
logo

14. Międzynarodowe Sympozjum Evidence-Based Health Care

Miło nam poinformować , że Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo Mięśniowych zostało partnerem 14go Międzynarodowego Sympozjum Evidence-Based Health Care pt. „EBHC, VBHC or Just Health Care?” które odbędzie się w dniach 7-8 października 2019 w Krakowie.

Organizowane od 2006 roku Sympozjum EBHC trwale wpisało się już w kalendarz krajowych spotkań edukacyjnych, przyciągając też licznych uczestników z innych krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Tegoroczny temat wyprzedza nieco obecną sytuację w Polsce, ale na świecie opieka zintegrowana zaczyna być koniecznością, wobec mnogości technologii medycznych i natłoku szumu informacyjnego.

W ostatnich latach pojawiła się potrzeba zrównoważenia sytuacji przez wprowadzenie Value-Based Health Care (VBHC) – podejścia skoncentrowanego na pacjencie i kładącego nacisk na efekty zdrowotne. Nowa koncepcja zdobyła uznanie wielu środowisk, ale jej wdrożenie zależy od podjęcia szeroko zakrojonych i kosztownych działań rządowych. W sytuacji tej widzimy okazję do refleksji nad skutkami przeszłych, obecnych i przyszłych zmian.

Jednym z prelegentów sympozjium będzie członek zarządu PTCHNM Michał Rataj, który jako reprezentant pacjentów z chorobami nerwowo mięśniowymi, przedstawi swoją prezentację na temat tego czym jest Value Based Healthcare, czyli opieka zdrowotna oparta na wartościach, co to oznacza dla pacjenta, w jaki sposób pacjent może być partnerem w całym procesie, oraz przykłady dobrych praktyk na poziomie europejskich organizacji pacjenckich.

https://sympozjum.ceestahc.org/Skip to content