Dla pacjentów z SLA – Rozpoczęcie badań ADORE, PHOENIX i COURAGE
19360
post-template-default,single,single-post,postid-19360,single-format-standard,bridge-core-2.8.4,qode-page-transition-enabled,ajax_leftright,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-title-hidden,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,cookies-not-set,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17812

Dla pacjentów z SLA – Rozpoczęcie badań ADORE, PHOENIX i COURAGE

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że rozpoczynamy rekrutację do trzech nowych badań klinicznych 3-fazy w SLA z zastosowaniem:
1. doustnej formy edarawonu (badanie ADORE)
2. doustnego połączenia TUDCA-fenylomaślan sodu (badanie PHOENIX)
3. doustnego reldesemtivu (badanie COURAGE)

Do badania zapraszamy dorosłe osoby z rozpoznaniem lub podejrzeniem SLA, formy sporadycznej lub rodzinnej, u których objawy wystąpiły w ciągu ostatnich dwóch lat, z wynikiem spirometrii SVC lub FVC>65%.

Osoby zainteresowane udziałem w badaniu prosimy o przesłanie danych kontaktowych (z nr tel kontaktowego), ostatniego wypisu ze szpitala/poradni, wypełnionej skali ALSFRS-R (w załączeniu) oraz wyniku aktualnej spirometrii na adres: rejestracja@cityclinic.pl z dopiskiem “badanie kliniczne w SLA”. Z osobami zainteresowanymi będziemy kontaktować się telefonicznie i/lub mailowo.

Jednocześnie informuję, że w dalszej perspektywie planujemy rozpoczęcie badania z zastosowaniem doustnego masitinibu. O rekrutacji będę informować Państwa na bieżąco.

Do zgłoszenia można dołączyć skrót dokumentacji medycznej, wynik spirometrii, wypełnionej skali ALSFRS-R (w załączeniu) i dane kontaktowe.

osoba kontaktowa : Prof. dr hab. n. med. Magdalena Kuźma-Kozakiewicz
Katedra i Klinika Neurologii Zespół Badawczy Chorób Neurodegeneracyjnych Warszawski Uniwersytet MedycznySkip to content