Ruszają kwalifikacje do badania klinicznego w SLA
19338
post-template-default,single,single-post,postid-19338,single-format-standard,bridge-core-2.8.4,qode-page-transition-enabled,ajax_leftright,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-title-hidden,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,cookies-set,cookies-accepted,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17812

Ruszają kwalifikacje do badania klinicznego w SLA

Trwa obecnie nabór do badania MERIDIAN (badanie II fazy, ClinicaTrials.gov NCT04579666) z zastosowaniem pegcetacoplanu podawnego podskórnie. W najbliższych miesiącach planujemy dodatkowo rozpocząć kwalifikację pacjentów do kilku badań III fazy z zastosowaniem leków doustnych.

Zapraszamy zainteresowane osoby z rozpoznaniem SLA, chorujące do 24 miesięcy, będące w stanie wykonać spirometrię z FVC>60% wartości należnej do przesłania zgłoszenia na adres rejestracja@cityclinic.pl, z dopiskiem “badania kliniczne w SLA“.

Do zgłoszenia można dołączyć skrót dokumentacji medycznej, wynik spirometrii, wypełnionej skali ALSFRS-R (w załączeniu) i dane kontaktowe.

osoba kontaktowa : Prof. dr hab. n. med. Magdalena Kuźma-Kozakiewicz
Katedra i Klinika Neurologii Zespół Badawczy Chorób Neurodegeneracyjnych Warszawski Uniwersytet MedycznySkip to content