PILNE! szczepienia przeciw pneumokokom dzieci do 5 roku życia - Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych
17152
post-template-default,single,single-post,postid-17152,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17812
logo i megafon

PILNE! szczepienia przeciw pneumokokom dzieci do 5 roku życia

Informujemy, że zaledwie do 20.04 (pierwsza wizyta u lekarza w tej sprawie) możliwe jest rozpoczęcie cyklu nieodpłatnego szczepienia przeciw pneumokokom szczepionką 10-walentną dotychczas nieszczepionych dzieci poniżej 5 roku życia.
Dla naszych małych pacjentów z chorobami nerwowo-mięśniowymi ochrona przed infekcjami ma szczególne znaczenie, ponieważ są w grupie wysokiego ryzyka powikłań. Również zaszczepienie zdrowego rodzeństwa (tzw. szczepienia kokonowe) ma uzasadnienie.
Prosimy o zapoznanie się z załącznikami Ministerstwa Zdrowia. Na rynku dostępna jest również szczepionka 13-walentna, nie została ona jednak objęta refundacją w Polsce (refundacja dla dzieci do 2 rż). Szczepionka 10-walentna jest stosowana w kilku krajach europejskich. Zapewnia ok. 67% ochronę przed groźnymi infekcjami pneumokokowymi.
Więcej szczegółów w ulotkach dostępnych poniżej:
Tags:


Skip to content